fbpx

Single Blog Title

This is a single blog caption
21
Sie

Spotkanie branży związanej z szeroko pojętą termomodernizacją!

W dniach 11-13 października 2018 w Warszawie odbędzie się spotkanie branży związanej z szeroko pojętą termomodernizacją!

Targi Ekologicznego Ogrzewania i Termomodernizacji TermoEXPO to wydarzenie zwracające uwagę  na dwa zasadnicze aspekty, po pierwsze energooszczędność, po drugie przyjazność środowisku, a co z tym idzie obniżanie poziomu zanieczyszczania powietrza. Targi TermoEXPO to trzy dni pod znakiem: termomodernizacji, termoizolacji, budownictwa energooszczędnego, budownictwa pasywnego i budownictwa niemal zero-energetycznego, a także  alternatywnego ogrzewania, wykorzystującego odnawialne źródła energii tj: energie słoneczną,  energie geotermalną, energie uzyskiwana z roślin energetycznych czy pomp ciepła.

W czasie trwania Targów zaprezentowane zostaną nowoczesne systemy pozwalające zrealizować inwestycję zmniejszające utratę ciepła a co za tym idzie obniżające koszty ogrzewania  zarówno w zabudowie indywidualnej jak i  komunalnej. Producenci i dystrybutorzy przedstawią ofertę najnowszych kotłów c.o., kotłów na biomasę, nowoczesnych kotłów (klasa 5), a także odpowiednie typy paliw stałych, jak pellet czy ekogroszek. Ponadto swoją ofertę zaprezentują również producenci  kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła, systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, rekuperacyjnych oraz innowacyjnych  systemów izolacyjnych.

Podczas targów odbędzie się Forum: Budynek Energooszczędny w praktyce organizowane we współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego ,  podczas którego, będzie można uzyskać informacje o tym jaka jest różnica np: między domem pasywnym a energooszczędnym, jakie kryteria energooszczędności muszą spełniać takie budynki.

Eksperci przybliżą również następujące zagadnienia:

– ekologiczne materiały budowlane,

– właściwe metody izolowania budynków, prowadzące do uzyskania najwyższego komfortu termicznego,

– innowacyjne systemy ocieplania dachów i stropów,

– wyboru energooszczędnych okien i drzwi, a także sposobu ich montażu by nie tylko zwiększyć oszczędność ciepła ale i podnieść komfort wnętrza.

Dodatkowo ważnym aspektem poruszanym w ramach forum, będzie kwestia dofinansowywania wymiany instalacji grzewczych na bardziej energooszczędne, ekologiczne a tym samym emitujące mniejszą ilość szkodliwych pyłów i pierwiastków toksycznych do atmosfery.  

W tym, samym dniu odbędzie się również, orgaznizowane pod patronatem Ogólnokrajowego Stowarzyszenia „Poszanowanie Energii i Środowiska” seminarium dotyczące modernizacji w zakresie racjonalnego gospodarowania energią oraz stworzenia spójnych rozwiązań dotyczących zarządzania energią w małych i średnich przedsiębiorstwach związanych z przemysłem metalowym i nie tylko.

W ostatnim dniu targów planowane są wydarzenia skoncentrowane na alternatywnych źródłach energii. Jest to również odpowiedź organizatorów na coraz częściej zadawane pytanie o  priorytetowy program NFOŚiGW „Czyste Powietrze”, który umożliwiać ma sfinansowanie wymiany źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na potrzeby c.o. lub c.o. i c.w.u. na innowacyjne  pompy ciepła. Program ten ma dotyczyć zarówno nowych jak i starych budynków jednorodzinnych. Stąd planowane Forum: Pompa ciepła dla każdego, w ramach którego producenci i dystrybutorzy zaprezentują najnowsze rozwiązania i będą źródłem fachowej wiedzy. Forum: „Fotowoltaika dla każdego” to odpowiedź na rosnące zainteresowanie małymi instalacjami solarnymi, których dofinansowywanie również zostały uwzględnione w ramach programu „Czyste Powietrze”. Dane statystyczne mówią, że fotowoltaika jest obecna niemal w co 180 domu w Polsce (dane Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV).

Osoby zainteresowane prezentacją i/lub udziałem w targach w roli wystawcy zapraszamy do kontaktu.

Do zobaczenia w Warszawie!

Pozdrawiam serdecznie,

Marta Gardziewicz-Halczuk

Project Manager       

M: +48 532 463 267

E: mgardziewicz@fairexpo.pl

W: www.termoexpo.pl

Leave a Reply

Loading...